YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

TURİZM FAKÜLTESİ

FAKÜLTEMİZDE YENİ BÖLÜMLER AÇILIYOR

FAKÜLTEMİZDE YENİ BÖLÜMLER AÇILIYOR

 

Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları,Turizm Rehberliği, Rekreasyon Yönetimi BÖLÜMLERİMİZİN AÇILMASINA YÖK TARAFINDAN DA İZİN VERİLMİŞTİR.

 

 

Bozok Üniversitesi akademik yapılanmasını geliştirme çalışmalarını devam ettirmektedir. Yozgat ve bölgesinin nitelik ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, Turizm Fakültesi bünyesinde açılması talebinde bulunduğumuz bölümlerden; Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm Rehberliği, Rekreasyon Yönetimi bölümlerimizin açılmasına YÖK tarafından da izin verilmiştir.

 

En öncelikli olarak, gerekli öğretim üyesi ihtiyacının giderilebilmesi sağlandığında açılan bölümlere öğrenci alınabilecektir. Öğrencilerimizin iş hayatına tam donanımlı olarak hazırlanmasına yönelik altyapı çalışmaları da devam ettirilecektir.

 

Üniversitemizi bulunduğu noktadan ileri taşımak isteyen ve bu bağlamda Fakültemiz bünyesinde bölümlerimizin açılmasında büyük katkısı bulunan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr Salih KARACABEY olmak üzere Bozok Üniversitesi Senatosunun değerli Üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

 

Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA